FACHOWEMALOWANIE

Malowanie - Warszawa i okolice

10 lat doświadczenia! 6000 zadowolonych klientów! Atrakcyjna cena! Szybko i solidnie! Malowanie mieszkań, usługi malarskie, malowanie natryskowe i proszkowe

tel. 22 350 74 06
biuro@fachowemalowanie.pl

Wycena malowania w 15 minut!

Jestem zainteresowany usługami malarskimi, proszę o przedstawienie oferty.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez właściciela serwisu lub przez firmy powiązane w celu realizacji zlecenia.

Jak pięknie ozdobić ściany

Artystyczne malowanie ścian jest w dzisiejszych czasach bardzo popularne. Wiele osób decyduje się na coś więcej, niż kolorowe ściany czy wzorzysta tapeta. Ludzie chcą mieć w domach prawdziwe dzieła sztuki, a współczesny rynek bezapelacyjnie wychodzi im naprzeciw. Artystyczne malowanie wnętrz, dla każdego może oznaczać coś innego. Dla młodych, zbuntowanych nastolatków może to oznaczać jakieś hasło wypisane sprayem na ścianie pokoju, dla małych dzieci największym dziełem sztuki będą kolorowe postaci z bajek, wesołe zwierzątka czy słodkie misie. Dla osób starszych sztuka tez nie jest zjawiskiem jednorodnym, każdy ma swoje upodobania i z nich czerpie inspiracje malowania ścian. Naturalnie nie każdy ma zdolności do samodzielnego, artystycznego malowania ścian, a gotowe szablony często nie spełniają oczekiwać odbiorców. Wyjściem z takiej sytuacji może być zatrudnienie artysty. Zapewne pierwszą rzeczą, o której myśli się w tej chwili jest cena takiej osoby, ale to wcale nie musi być drogie, jest wiele młodych zdolnych osób, często studentów, którzy chętnie namalują coś pięknego za małe pieniądze, wystarczy tylko poszukać. Inspiracje malowania ścian można zaczerpnąć z wieli miejsc, na przykład jak chodzi o artystyczne malowanie ścian dla dzieci można wykorzystać do tego motywy z ich lubionych bajek.

Jak uzyskać ciekawe efekty na ścianach

Dekoracje na ścianach są tak popularne i różnorodne, że niedługo będziemy wchodzili do mieszkań, jak do małych galerii sztuki. Ludzie prześcigają się w pomysłach na dobór kolorów malowania ścian czy efekty dekoracyjne ścian. Każdy chciałby mieć coś pięknego, niespotykanego, coś, co zadziwi innych. Nie trzeba ukrywać, że o coś niespotykanego nie jest dzisiaj ciężko, bo oczywiście na rynku jest niezliczona ilość gotowych szablonów do malowania, naklejek na ściany, fototapet, czy zwykłych tapet mnożących się w setki różnych wzorów, już z tej oferty każdy bez trudu mógłby wybrać coś ciekawego dla siebie i wydaje się, że trzeba mieć pecha, żeby trafić na coś, co wybrał już ktoś znajomy, no ale niektórzy wolą mieć stuprocentową pewność. Dla takich osób też znajdzie się coś interesującego. Niektóre sklepy mają w ofercie stworzenie własnego szablonu czy własnej fototapety. Oczywiście wiąże się to z większymi kosztami i większym wkładem pracy własnej, ale czego się nie robi dla swojego pięknego, wymarzonego wnętrza. Na pewno dobrze wybrane do ozdobienia ścian produkty to idealny efekt końcowy który przez bardzo długi czas będzie cieszył oczy właścicieli i przyciągał uwagę wielu innych osób.

Dekoracyjnie pomalowane ściany

Dekoracyjne malowanie ścian stało się bardzo popularne. Jednokolorowy pokój często wydaje się nam zbyt nudny, często łączymy przynajmniej dwa kolory. Ciekawe malowanie ścian jest doskonałym pomysłem na „pobudzenie” wnętrza. Nie muszą to być tylko łączone kolory, może to być także malowidło ozdabiające jedną ścianę. Możemy malować, co tylko chcemy. Jest do doskonałe rozwiązanie, ponieważ sami decydujemy, co to będzie, w jakich kolorach, więc na pewno będzie doskonale pasowało do pomieszczenia. W ostatnich latach bardzo popularne stały się motywy przyrody. Rożnego rodzaju drzewa, kwiaty, ptaki, motyle. Dekoracyjne malowanie ścian stało się na tyle popularne, że na rynku pojawiły się gotowe szablony, które wystarczy przyłożyć do ściany i odmalować to, co wcześniej sobie wymarzyliśmy, a dla ludzi, którzy wolą coś jeszcze mniej pracochłonnego, powstały naklejki naścienne, które wystarczy kupić i nakleić. Wydawałoby się, że to może ograniczać, ale oferta jest tak bogata, że każdy z łatwością znajdzie coś dla siebie. Jednak zazwyczaj zacząć należy od takich czynności jak dobór kolorów ścian, co jest na pewno bardzo istotne przy wykonywaniu takich prac, gdyż musi on być dostosowany do naszych oczekiwań.

Nietypowe efekty na ścianach

Białe ściany w naszych domach już dawno odeszły w zapomnienie, dzisiaj królują przeróżne efekty na ścianach. Jedni decydują się po prostu na kolor, inni na wzorzystą tapetę, jeszcze inni na fajne wzory na ścianie, albo na fantazyjne malowanie ścian. Każdy może znaleźć coś dla siebie. Oczywiście każdy może namalować na swojej ścianie, co tylko będzie chciał. Od wielkich dzieł sztuki, scen rodzajowych, po zwykłe wzory, abstrakcyjne kształty. Każdemu może podobać się coś innego, ale oczywiście tym wszystkim potrzebą wychodzi naprzeciw dzisiejszy rynek, który jest pełen cudownych zdobień na ściany. Zamiast pracochłonnego obrazu, możemy zamówić sobie piękną fototapetę. Są takie, które wyglądają jak realne zdjęcia, ale są też takie, które mogą wyglądać, jak obraz. Jeśli chodzi o pokoje dziecięce, jest wiele fototapet z postaciami z bajek, które tak kochają nasze pociechy. Na rynku są też szablony, które wystarczy odwzorować na ścianach, można dostać specjalne wałki, które wyczarują wspaniałe wzory. Oferta jest duża, jedyne, co może nas ograniczać, to nasza wyobraźnia. Dekoracje malarskie bardzo często są niezwykle pomocne gdy chodzi o samodzielne wykonywanie bardzo wielu zdobień na ścianach.

Piękna ściana jak powinna wyglądać

Gładzenie ścian krok po kroku to dzisiaj coś, czego chce się nauczyć coraz więcej osób. Na początku należy przygotować wszystkie narzędzia i materiały, są to: gładź gipsowa, wiadro, mieszadło, wiertarka, kielnia, paca krótka i długa, paca do trzymania papieru i papier ścierny. Gładzenie ścian wymaga kilu czynności. Pierwszą, jaką należy wykonać, jest dokładne obejrzenie ściany w celu wyłapania wszystkich większych nierówności. Niektóre trzeba zaszpachlować, inne zeszlifować. następnie przygotowujemy masę szpachlową. Gładź gipsową powinno mieszać się z zimną wodą, według zaleceń producenta. Ta przygotowany materiał należy nałożyć na brzeg pacy i zacząć nakładać na ścianę. Zaczynamy od narożników, następnie szpachlujemy całą ścianę pamiętając, że grubość jednej warstwy nie powinna być większa niż 2 milimetry. Następną czynnością jest zeszlifowanie ściany papierem ściernym. Po wyschnięciu pierwszej warstwy należy jeszcze raz obejrzeć ścianę i poprawić ewentualne nierówności, a następnie nałożyć kolejną warstwę( cieńszą) i zeszlifować papierem. Po uzyskaniu gładkości, należy wykonać gruntowanie ścian. Taki remont ścian krok po kroku daje pewność, że przez długi czas będą one wyglądały tak jak chcemy i nie będą sprawiać problemów.

Wycena malowania w 15 minut!

Jestem zainteresowany usługami malarskimi, proszę o przedstawienie oferty.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez właściciela serwisu lub przez firmy powiązane w celu realizacji zlecenia.